OP kalbina Ronnie Earl'ą!


Pavargęs Bostono viešosios mokyklos mokytojas atėjo į Muddy Waters koncertą paklausyti bliuzo. Tai buvo 1975-ieji metai, Jazz Workshop salėje Boylstono gatvėje, priešais Hynes auditoriją. Tai kas tą vakarą įvyko pakeitė ne tik 22-jų metų mokytojo, Ronnie Earl-o gyvenimą, bet ir visą bliuzo pasaulį.

Ronnis dabar tapo vienu iš žinomiausių bliuzo gitaristų šiuolaikinėje muzikoje. Jis grojo scenoje kartu su Muddy Waters, BB King, Otis Rush, Jimmie ir Stevie Ray Vaughan, Eric Clapton ir Buddie Gui. Jis prisijungė prie Roomful of Blues  1979-ais,o 1988 pradėjo nuosavą grupę – Ronnie Earl and Broadcasters. Grupė labai sėkmingai kopė koncertinės ir įrašų karjeros laiptais ir dabar yra viena labiausiai stebimų grupių bliuzo scenoje. Ronis prisijungė prie bliuzo fakulteto per pavasario semestrą 1995-ais metais ir dalinosi su Berklio bendruomene savo patirtimi. Toliau aprašytas OP interviu kurį paėmė Čarlzas Čapmanas 1994 m. lapkričio 7-ą.


Open position: Ar tai tiesa, kad jūs iki 22 metų iš vis negrojote gitara?

Ronnie Earl: Taip, tai tiesa, bet aš lankiau fortepijono pamokas, kai man buvo 13-a metų.

OP: Ar jūs kilęs iš muzikantų šeimos?

RE: Ne, mano tėvas kalėjo koncentracijos stovyklose. Mano tėvai kilę iš Europos ir tik 5-ojo dešimtmečio pabaigoje atvyko į JAV, po to, kai buvo išlaisvinti.

OP: Neseniai išėjusiame interviu skaičiau, kad viena iš jūsų svajonių buvo pradėti savo Bliuzo mokyklą. Ar Berklee mokykla padėjo jums realizuoti šią svajonę?

RE: Taip, Breklee ne tik padeda man ją realizuoti, Berklee ją išpildo.

OP: Kaip jūs grojate kiekvieną dieną?

RE: Turiu pastebėti, kad šiuo metu grodamas aš daugiausiai ruošiuosi koncertams ir įrašams. Aš daug klausau ir kuriu. Aš parašiau 10 iš 11-os dainų savo naujam albumui – Sielos kalba. Šiuo savo gyvenimo metu aš daugiau mąstau ir klausau negu tobulinu grojimo techniką.

OP: Ar dirbate ties kokiais nors naujais projektais?

RE: Neseniai išėjo gyvo koncerto albumas, pavadintas Jimy Rogers with Ronnie Earl and the Broadcasters ir vasario mėnesį išeis kitas gyvas albumas pavadintas Blues and forgiveness.

OP: Aš suprantu, kad jūs esate didelis Wes Montgomery, Charlie Parker ir John Coltrane fanas. Ar jūs galėtumėt įvertinti, kokią įtaką jie turėjo jūsų grojimui?

RE: Wes-o įtaka padėjo susiformuoti mano skambesiui. Jo skambesys buvo skonio ir sielos santrauka. Bird-as man buvo geriausias bliuzo atlikėjas iš visų jų. Treinas buvo geriausias dvasine prasme. Jis daug plačiau man atvėrė muziką, jis labiausiai įtakojo mano muzikos dvasingumą, kurį ne vienas jau komentavo.

OP: Mane kaip didelį Fender Strat faną , manau, kaip ir daugelį studentų , domina Stratokasteriai, kuriuos jūs turite. Ar galėtumėt mums trumpai papasakoti apie savo turimas gitaras?

RE: Aš groju Leo padarytais Stratokasteriais. Turiu rausvą 1964 m, 1959 ir 1957-ųjų modelius. Nupirkau jas jau senai, tada, kai jų kaina dar buvo prieinama.

OP: Kokią aparatūrą grodamas naudojate?

RE: Aš naudoju Fender Twin ir Super together. Tokiu būdu nei vienas iš jų nebūna perkraunamas. Nesu pasinešęs ant aparatūros, labiau esu širdies ir sielos atlikėjas.

OP: Kas, jūs jaučiate, labiausiai įtakojo jus jūsų karjeroje?

RE: Ray Charles, be abejo, Muddy Waters ir BB Kingas. Mudžiui aš buvau kaip sūnus. Panašūs santykiai buvo ir tarp manęs ir BB King-o. Mudis ir BB mane ypatingai rėmė mano karjeros pradžioje. Jie abu reguliariai leisdavo man groti su jais kartu.

OP: Kokį patarimą galite duoti studentams besiruošiantiems muzikinei karjerai?

RE: Atrasti muzikoje savo balsą ir dvasiškumą ir neriboti savo grojimo laiko. Tai iš tiesų yra gyvenimo trukmės programa.

OP: Ačiū jums labai ir aš esu įsitikinęs, kad kalbu ir už fakulteto studentus, pareikšdamas, kad mes visi labai džiaugiamės turėdami jus čia.


Vertimas Arūno Tamoševičiaus

 Jei norite pasiklausyti Ronie Earl'o muzikos, tai ją galite rasti čia: www.terac.com (mp3)


Atgal į „Prieš plauką”