YOUNG JAZZ STAR 2004


Šių metų kovo 15-19 dienomis klube New Orleans įvyko LSKA organizuojamas, renginių ciklo YOUNG JAZZ STAR 2004, antrasis etapas. Pirmajame konkurse (vasarį) scenoje susirungė jaunieji saksofonininkai, o antrajame – visas dėmesys buvo skirtas jaunųjų džiazo gitaristų sugebėjimams.
Pirmadienį, antradienį ir trečiadienį klubas virto muzikantų susitikimo vieta. Tie, kurie tą vakarą patys negrodavo atrankiniame ture, ateidavo paklausyti, kaip groja jų draugai, kolegos, „konkurentai“.
Konkurso dalyviai, skambant DJ Magnetic miksuojamai muzikai, turėjo 15 min. improvizuoti. Net ir turintiems daugiau grojimo patirties muzikantams tai nebuvo labai lengva užduotis, pareikalavusi iš jų ir išmonės, ir ištvermės.
Trijuose atrankiniuose turuose savo sugebėjimus pademonstravo 14 Vilniuje besimokančių jaunųjų džiazmenų. Iš jų į finalą komisija atrinko 6 geriausius. Viso konkurso metu dalyvius stebėjo ir vertino Stasys Daugirdas, o jam pasikeisdami talkino Valdas Grenda, Mindaugas Paulikas ir Romas Rainys.

Finalininkų šešetukas:
 


Ugnius Keturka

Mantas Zigmantas

Pranas Kentra


Saulius Križinauskas


Eduardas Armonas


Andžejus Zujevič


Iškilmingai paskelbiu:
2004 m. kovo 19 d. kompetetinga komisija nusprendė, kad konkurse geriausiai pasirodė Andžejus Zujevič. Jam buvo įteiktas 700 Lt vertės čekis apsipirkti Centrinėje Universalinėje Parduotuvėje.
Žiūrovai taip pat galėjo išreikšti savo nuomonę. Finale jie galėjo balsuoti už jiems labiausiai patikusi atlikėją. Taigi publikos simpatijų prizas, 300 Lt vertės čekis apsipirkti Centrinėje Universalinėje Parduotuvėje buvo įteiktas Sauliui Kižinauskui.
Planuojama tokio pobūdžio konkursus organizuoti kasmet, kad jie taptų tradiciniais jaunųjų gitaristų tramplinais į platesnius vandenis.
 

Marija Tomaševskaja
2004 04 09

Šis straipsnis yra www.gitara.lt redakcijos nuosavybė. Kopijuoti, platinti be redakcijos sutikimo draudžiama.


Atgal į „Prieš plauką”