Les Paul Standard

Les Paul Standard

Les Paul Standard buvo pirmas modelis, kurį pristatė Gibson 1952 m. Nuo 1952 iki 1953 buvo gaminamas tik šis modelis. Per 1952-1960 gamybos metus gitara gerokai pasikeitė. Tačiau šis modelis išsiskyrė savo populiarumu roko ir bliuzo muzikantų tarpe. Todėl dar dabar visi eina iš proto dėl Les Paul'ių.
Ši gitara yra vienos išpjovos, pilnavidurė, korpuso viršus išgaubtas. Kaklelis ir korpusas iš raudonmedžio. Viršutinė korpuso dalis iš klevo, grifas iš palisandramedžio. Modelio pavadinimas, ant kaklelio galvos - perlamutrinis. Po juo - geltonas užrašas „Les Paul Model”. Grifo žymekliai dideli, perlamutriniai, trapecijos formos. Du ėmikliai, dvi tembro, dvi garso reguliavimo rankenėlės, trijų pozicijų perjungiklis. Grifas baltu apvadu, apsauginė plokštelė - taip pat balta. Aplink korpuso kraštų, viršutinę dalį, baltas viengubas apvadas.


Les Paul Custom


Korpuso forma kaip Les Paul Standard, tačiau kaklelis, korpusas ir faneruotė iš raudonmedžio, o grifas iš juodmedžio. Aplink nugaros kraštus ir viršutinę korpuso dalį dvigubas juodai baltas apvadas. Korpusas padengtas tamsiu ir permatomu laku. Pavadinimas ir dideli keturkampiai žymekliai ant grifo - perlamutriniai. Visos metalinės dalys paauksuotos. Ramstukas jau su savarankišku reguliavimo mechanizmu ir stygų laikiklio sija. Ši gitara buvo labai žemais skirsniais ir buvo žinoma kaip „be skirsnis stebuklas”. Penkiasdešimtųjų džiazui tokie skirsniai labai tiko, o ypač grojant pusiau-šlifuotomis stygomis. Nuo 1954 iki 1957 Les Paul Custom turėjo du, vienričius, juoda plastmase dengtus, ėmiklius. Akompanimentui skirtas „ritminis” ėmiklis (priekinis, prie kaklelio) turėjo šešis stačiakampius tašelius, po kiekviena styga. O solo skirtas „vedantysis” (užpakalinis, prie ramstuko) ėmiklis turėjo šešis reguliuojamus varžtus. Nuo 1957 iki 1960 Les Paul Custom turėjo tris sudvejintus garso ėmiklius. Šiais ėmikliais „humbucking” jau buvo galima „gražinti foną”.

« atgal