'57 Les Paul Jr.Pilnavidurės gitaros Gibson

Les Paul

Kompanija „Gibson” instrumentus gamina nuo 1890 m. Tačiau komercinė sėkmė atėjo tik 1930 m., pradėjus gaminti elektrines gitaras. Tik po dešimties metų eksperimentų pavyko įgyvendinti šią idėją. Kompanija „Gibson” buvo visada novatoriška. Ji pirma pagamino gitarą turinčią keturiolika skirsnių nuo korpuso, pirmą reguliuojamą strypu kaklelį, pirmą gitarą išlenkta deka, pirmą išlenktos formos gitarą su f-formos kiaurymėmis, pirmąją gitarą su reguliuojančiu ramstuko aukštį mechanizmu.
Iš visų pilnavidurių gitarų „Gibson”, ko gero Les Paul modeliai labiausiai atitiko roko ir bliuzo gitaros kriterijus. Todėl akivaizdu kodėl žmonės, labiau linkę ieškoti Les Paulio nei kitų gitarų. Seno modelio Les Paulis buvo gaminamas nuo 1952 iki 1960 m. Buvo siūlomi keturi pagrindiniai modeliai: Les Paul Junior, Les Paul Special, Les Paul Standard ir Les Paul Custom. Su laiku modelių specifika keitėsi.

Les Paul Junior

Les Paul Junior gamino nuo 1954 iki 1961 m. pradžios. Pagrindiniai bruožai: Vienas ėmiklis, viena rankenėlė garsui reguliuoti. Viena tembrui reguliuoti, tiesus ramstukas, kuris įtvirtintas dviem varžtais į korpusą. Ant kaklelio galvos geltonas užrašas Gibson. Užrašas "Les Paul Junior" taip pat geltonas, plokščias korpuso viršus ir apačia, raudonmedžio korpusas, palisandramedžio grifas be apvado ir pažymėtas apvaliais žymekliais.

Les Paul Special

Les Paul Special gamino nuo 1954 iki 1961 m. Jo forma ir lako danga buvo tokia kaip Les Paul Junior, gaminto tuo pat metu. Buvo galima įsigyti ir geltonai padengtą TV versiją. Apipavidalinimas toks pat kaip Les Paul Junior išskyrus pavadinimą, „Les Paul Special” ant kaklelio galvos, kuris dažniau būdavo perlamutrinis nei dažytas, ir turėjo baltą apvadą ant grifo kraštų. Šis modelis turėjo du, juoda plastmase dengtus ėmiklius, dvi tembro rankenėles, dvi garso rankenėles, trijų padėčių perjungiklį ir tokį pat ramstuką kaip Les Paul Junior.

« atgal