L-5


Tai akustinė-elektrinė gitara. Ji tokios pat medienos kaip ir Super 400*, tačiau Super 400 vienu coliu gilesnė. L-5 ėmikliai ir išpjova tokie pat kaip Super 400 ir Byrdland.

* Electric Super 400 yra 18 colių gylio su viena išpjova. Iki 1950-jų tai buvo viena brangiausių iš visų „Gibson” gaminamų gitarų. Ji buvo skirta groti džiazą, ir netiko groti roką. Nes kaip ir visos tokio tipo gitaros roko efektų sužadintos imdavo gausti. Šios gitaros deka buvo išgaubta iš eglės, o nugara ir šonai iš klevo. Juodmedžio grifas buvo prabangiai inkrustuotas. Ėmikliai ir išpjova tokie pat kaip Byrdland.

** Pusiau akustinė gitara Byrdland pasirodė 60-jų pradžioje. Tai vienos išpjovos instrumentas su siauru, trumpu kakleliu. O ornamentika tokia pat kaip L-5. Kelių sluoksnių apvadas juosia kaklelio galvą, kuriame įkomponuotas perlamutrinis „Gibson” pavadinimas ir gėlė (vazonas). Grifas iš juodmedžio pažymėtas blokų formos perlamutriniais žymekliais. Kelių sluoksnių apvadas taip pat juosia grifą, dekos nugarą ir kraštus. Korpusas ir kaklelis iš klevo, išgaubta deka iš eglės, metalinės dalys paauksuotos. Du ėmikliai. 17 colių gylio kėbulas. Iki 50-jų pabaigos ji turėjo du vienričius, dengtus juodais plastmasiniais dangteliais ėmiklius. Jie turėjo stačiakampius tašelius. Taip pat turėjo sudvejintus ėmiklius. Iki 60-jų pradžios gitaros išpjova buvo suapvalinta. Nuo 60-jų vidurio iki 60-jų pabaigos šios gitaros turėjo aštrias neužapvalintas Florentietiškas išpjovas. Tačiau vėliau, naujų modelių gitaros buvo gaminamos apvalesnių formų.

« atgal