ES-135

ES-5 buvo gaminamas šeštame dešimtmetyje. Jis turėjo tris ėmiklius. Korpuso didžiu ir forma visiškai nesiskyrė nuo L-5. Pirmieji modeliai turėjo tris juodus viengubus ėmiklius. Po vieną atskirą tembro ir garso reguliavimo rankenėlę. Apie 1956 modelis buvo šiek tiek pakeistas: - trys ėmikliai, keturių padėčių perjungiklis, trys garso ir trys tembro reguliavimo rankenos ir papildomas „bendras” perjungiklis. Nuo 1957 m. vidurio iki 1960 pradžios šis modelis turėjo („bendrą”) pagrindinį jungiklį ir sudvejintus ėmiklius. Nors ši gitara turėdavo trūkumų; - gausdavo susidarius tam tikrom situacijom, tačiau tapo populiari Britų roką grojančių muzikantų tarpe. Visa gitara iš klevo, grifas iš palisandramedžio, o kvadratiniai žymekliai perlamutriniai.

ES-150 žinoma kaip Charlie Christian modelis, nes tuo metu jis tokia gitara grojo. Šis instrumentas be išpjovų. Turi gilų tuščiavidurį korpusą ir vieną ėmiklį. Jis pasirodė 30-jų gale. 1937-38 m. buvo vienas iš pirmųjų, masiškai pradėtų gaminti, elektrinių gitarų modelių. Ant galvos perlamutrinis užrašas „Gibson”. Grifo žymekliai taškai, tą šitaip pažymėtą grifą juosia apvadas. Korpuso deka išlenkta (arkos formos), o nugara plokščia. Nors tai nelabai prabangi gitara, tačiau ji yra įdomi ir turi istorinę vertę.

« atgal


ES-175

ES-175 pasirodė penkiasdešimtaisiais. Tai 16 colių gylio gitara su viena florentietiška išpjova ir vienu ėmikliu. Apipavidalinta kaip ES-345.

ES-175D turi du ėmiklius, iki 50-jų pabaigos jie buvo viengubi, dengti juoda plastmase, tik vėliau sudvejinti. Šis instrumentas labiau tiko groti džiazą. Todėl roką ir bliuzą grojantys nelabai jį mėgo. Gilus kėbulas sužadindavo stygas, sukeldavo gaudesį.

ES-295 panaši į ES-175 tik aukso spalvos kaip Les Paul Standard. O ramstukas (kartu ir stygų laikiklis) toks pat kaip 1952-53 m. Standard modelio. Ši gitara turi viengubą balta plastmase dengtą ėmiklį. Šių gitarų modeliai pagaminti iki 50-jų vidurio, labai panašūs į ES-175. Tai gan populiarus instrumentas Britų roką grojančių tarpe.

Pusiau akustinė, dviejų išpjovų gitara ES-330 buvo labiausiai mėgiama iš visų tuščiavidurių elektrinių gitarų. Jos atitiko roko ir bliuzo muzikantų skonį. Buvo keturi baziniai šių gitarų modeliai:

ES-330 pasirodė apie 1959-60 m. Šis modelis išsiskiria tuo kad aplink grifą, korpuso kraštus, viršų ir nugarą, apvestas viengubu baltu apvadu. Iki 60-jų pradžios abu ėmikliai buvo dengiami juoda plastmase. Vėliau buvo naudojami chromuoti dangteliai. Iki 1962 ES-330 grifas buvo pažymėtas taškais. Vėliau nedideliais kvadratiniais žymekliais. Ši gitara turi reguliuojamą ramstuką. Toks stygų laikiklis būdingas arkos formos gitaroms, jis buvo tvirtinamas saga. Klevo korpusas, palisandramedžio kaklelis, raudonmedžio grifas. Buvo lakuotos spindinčiai (saulės zuikutis) raudona vyšnių spalva, arba natūraliai balta šviesi. Padidinus garsą viengubi ėmikliai ir gilus korpusas sužadindavo gitarą. Todėl ji buvo nepopuliari bliuzą ir roką grojančių muzikantų tarpe.

ES-335 pasirodė apie 1957-58 m. Ornamentika ir esminiai konstrukcijos ypatumai tokie pat kaip ES-330. Skiriasi tik tuo kad ES-330 žemiau pavadinimo turi karūnos formos inkrustaciją. Kaklelis ilgesnis ir turi daugiau (laisvų) skirsnių nuo korpuso. Gitara pusiau tuščiavidurė, nes vidurinė dalis užpildyta. Ji turi du sudvejintus ėmiklius ir pažymėtą taškais grifą (žymekliai - taškai). Iki 1962 m. grifo žymekliai buvo mažo apskritimo formos (taškai). Iki 60-jų vidurio senesni modeliai turėjo fiksuotą stygų laikiklį kuris yra prisuktas už reguliuojamo ramstuko. Kadangi ji buvo pusiau tuščiavidurė (turėjo pertvarą) tai tiko groti roką ir bliuzą.

Pirmą kartą pagamintos ES-345 korpuso forma ir konstrukcija tokios pat kaip ES-335. Grifas inkrustuotas, dvigubų lygiagretainių formos, žymekliais. Ši gitara turi stereo išėjimą ir šešių padėčių specialų perjungiklį „Varitone”. Iki 1960 m. vidurio senesni modeliai turėjo įprastą stygų laikiklį, bet vėliau jis buvo pakeistas į tokį pat tik prisukamą laikiklį (kaip ES-335). Deka ir nugara buvo apvestos trijų sluoksnių apvadu.

ES-355 (taip pat pasirodė 1959 m.) turi tokio pat stiliaus korpusą kaip ES-335 ir ES-345, tik kaklelis šiek tiek siauresnis. Ši gitara turi juodmedžio grifą, perlamutrinių bloko formos žymeklių ir tokiais pat apvadais kaip Les Paul Custom. Paprastai buvo stereo variantas su „Varitone” perjungikliu. Be to buvo galima užsakyti instrumentą su pageidaujamais konstrukcijos ir spalvos ypatumais.

ES-350T buvo gaminamas nuo 50-jų vidurio iki 60-jų, Tai ne tokia prabangi gitara kaip Byrdland. Bet turėjo Byrdland kaklelį ir korpusą. Ornamentika buvo kaip ES-345 modelio. Visa konstrukcija iš klevo, o grifas iš raudonmedžio.

« atgal